Stavba terasy

72 produktov

Podľa relevancie
Filter
Kategórie

Zručný domáci majster zvládne stavbu terasy svojpomocne. Pokiaľ ste sa rozhodli postaviť si na záhrade vlastnú terasu, ako prvé si všetko starostlivo naplánujte. Všetok potrebný materiál pre stavbu terasy zaobstaráte online v e-shope BAUHAUS alebo priamo v našom odbornom centre. V sortimente nájdete napríklad terasové dosky a dlaždice z dreva alebo drevoplastu (WPC), konštrukčné hranoly, terasovú dlažbu, rektifikačné terče, podlahové skrutky a ostatný spojovací materiál a nechýba ani ručné elektrické náradie.

Plánovanie budúcej terasy

Pred samotným zahájením stavby si nakreslite jednoduchý plánik budúcej terasy. Chýbať na ňom nesmú presné rozmery, ktoré vám pomôžu vypočítať potrebné množstvo materiálu. Na začiatku sa tiež musíte rozhodnúť pre konkrétny materiál. Podlaha terasy môže byť napríklad z dosiek alebo dlaždíc z prírodného dreva či drevoplastu (WPC), kameňa, gresovej, betónovej či vymývanej dlažby.

Akonáhle si vyberiete materiál na stavbu podlahy, vypočítajte si jeho potrebné množstvo vrátane rezervy. Nezabudnite započítať aj všetok doplnkový materiál. Pri stavbe drevenej terasy budete napríklad potrebovať okrem terasových dosiek aj hranoly základovej konštrukcie, obrubníky, spojovací materiál, dištančné podložky, štrk na úpravu terénu pod terasou a netkanú textíliu proti burine.

TIP: Čaká vás stavba terasy a vyberáte vhodný materiál? V článku Stavba terasy: Aký materiál vybrať sa dočítate, aké sú výhody a nevýhody jednotlivých materiálov pre stavbu terasy.

Pripravte si náradie

Pri stavbe terasy svojpomocne budete potrebovať správne náradie. Na základnú úpravu terénu si pripravte stavebné fúriky, lopatu a hrable. Na meranie dĺžok, uhlov a rovín sa vám bude hodiť klasický zvinovací meter alebo laserový diaľkomer, oceľový uholník a vodováha. Na spracovanie drevených dosiek využijete ručnú okružnú či pokosovú pílu. Pripravte si tiež vŕtačku a aku skrutkovač. Prezrite si aktuálnu ponuku elektrického ručného náradia.