O nás

Spoločnosť BAUHAUS

Na jar v roku 1960 bolo v nemeckom Mannheime otvorené prvé odborné centrum BAUHAUS. Od tej doby sa BAUHAUS stal tradičným miestom, kam prichádzajú milióny zákazníkov nakúpiť všetko potrebné pre dielňu, dom a záhradu. Všetko tu prehľadne nájdete pod jednou strechou a v samoobslužnej forme. Vďaka tomuto unikátnemu zoskupeniu 15 oddelení pod jednou strechou, môžete všetko nakúpiť na jednom mieste a ušetríte si tak čas, peniaze a starosti spojené so zháňaním potrebného materiálu.

Na Slovensku sme tu pre vás už od roku 2015 a odborné centrum BAUHAUS nájdete v Bratislave Pharos Parku.

BAUHAUS – európsky líder na trhu

BAUHAUS je zákazníkmi obľúbený takmer po celej Európe a táto sieť sa každým rokom rozširuje. V súčasnosti môžete navštíviť 273 odborných centier BAUHAUS v 19 rôznych štátoch Európy. A vďaka našej veľkosti sme schopní našim zákazníkom ponúknuť tovar za bezkonkurenčné ceny. To, že prerastajú hranice, ale neznamená, že zabúdame na tradíciu. Naopak, v BAUHAUS si dávame záležať na tom, aby ste u nás našli aj lokálne produkty, ktoré máte radi a na ktoré sa spoliehajú už generácie slovenských remeselníkov a domácich majstrov. V skutočnosti takmer polovica sortimentu BAUHAUS pochádza od lokálnych výrobcov a obchodných partnerov.

Na náš sortiment sme hrdí

V odbornom centre BAUHAUS nájdete ucelenú ponuku viac ako 78.000 produktov. A my sme na túto ponuku patrične hrdí. Každý deň sa snažíme, aby sme našim zákazníkom ponúkli tovar v prvotriednej kvalite a za priaznivé ceny. Nájdete u nás prevažne produkty známych výrobcov, ale okrem renomovaných značiek ponúkame aj celý rad vlastných značiek kvality. Výrobky, ktoré pod našou vlastnou značkou vyrábame, sú technologickými špičkami na svetovom trhu. Vy si tak môžete byť istí, že neplatíte zbytočné peniaze za značku, ale len za skutočnú hodnotu výrobku. A pretože sme si tým istí aj my, ponúkame vám na naše značky kvality záruku 5 rokov. Pozrite sa na prehľad značiek kvality tu.

Kvalitný servis pre profesionálneho zákazníka

Vykonávať remeslo je tvrdá drina. A my sme si toho vedomí. Preto ponúkame celý rad služieb pre remeselníkov a živnostníkov, ktoré majú jediný cieľ - uľahčiť profesionálom ich prácu. Tisíce remeselníkov sa k nám preto vracajú každý deň kvôli službám, ktoré im ponúkame. Či už sú to cenové zvýhodnenia v rámci vernostného programu alebo množstevných odberov, požičovňa profesionálneho náradia, pohodlný nákup v Drive-In Aréne, odborné poradenstvo alebo možnosť chutného občerstvenia.

Nakupovanie v BAUHAUS má skrátka veľa výhod. Prehľad všetkých služieb, ktoré ponúkame, nájdete tu.

Impressum

Vlastnictvo a práva týchto WWW-stránok
Prevádzkovateľ týchto webových stránok je BAUHAUS odborné centrum pre dielňu, dom a záhradu k. s.

Pri letisku 1
821 04 Bratislava
IČO: 47 794 437
IČ DPH: SK 20 24 097 856
Telefón: +421 222 211 311
Email: podpora@bauhaus-sk.sk

  Životné prostredie

  Žiť v udržateľnosti predpokladá, že je človek otvorený inováciám a dáva prednosť produktom, ktoré chránia životné prostredie, šetria energiu alebo sú efektívnejšie než ostatné. Preto BAUHAUS pracuje spolu so svojimi dodávateľmi v každej produktovej skupine na vývoji udržateľných alternatív. Avšak šetrnosť produktov k životnému prostrediu je iba jedna časť. Samozrejmosťou pre BAUHAUS sú pri výstavbe nových odborných centier tiež ekologické stavebné metódy. Podpora a ďalšie vzdelávanie zamestnancov, rovnako ako sociálna angažovanosť sú nemenej dôležitým pilierom firemnej filozofie. S podporou svojich zákazníkov postupuje BAUHAUS vo veciach udržateľnosti každý deň o malý krok vpred.

  • Predávame certifikované drevo

   Najväčšou výzvou pre BAUHAUS je nájsť udržateľné výrobky, začleniť ich do sortimentu a ponúknuť tak zákazníkom skutočné alternatívy. Pri pestovaní a ťažbe prírodných produktov, ako aj pri ich spracovaní, hrajú dôležitú úlohu sociálne a environmentálne rámcové podmienky.

   Aby bola zaistená dodávka iba ekologicky prijateľného dreva, spolupracujeme okrem iného s medzinárodným systémom certifikácie lesov PEFC (Program pre schvaľovanie režimov certifikácie lesov). U takto označených výrobkov máte istotu, že drevo použité na ich výrobu pochádza z trvalo udržateľného hospodárstva.
   Označenie výrobkov
  • Katalógy a magazíny tlačíme na certifikovaný papier

   Všetky naše produktové katalógy a magazíny tlačíme na papier s certifikáciou PEFC. Malé logo Systému certifikácie trvalo udržateľného hospodárenia v lesoch nájdete na zadnej strane našich tlačovín. Certifikácia nám zaručuje, že papiere pre tlač boli vyrobená z dreva, ktoré pochádza z udržateľne obhospodarovaných lesov.
   Označenie na tlačovinách
   Všetky sortimentné katalógy od januára 2023 tlačíme na papier s certifikáciou EU Ecolabel. Malé logo opäť nájdete na zadnej strane tlačovín. Touto certifikáciou sa označujú výrobky a služby, ktoré majú znížený dopad na životné prostredie po celú dobu ich životného cyklu.
   Označenie na tlačovinách
  • Zaviedli sme označenie PRO PLANET – symbol udržateľných výrobkov

   Pre lepšiu orientáciu zákazníkov zaviedla naša spoločnosť označenie „PRO PLANET“. Týmto symbolom označujeme výrobky, ktoré čo sa týka udržateľnosti vynikajú vo svojej kategórii.

   V mnohých oblastiach je kvalitu poznať, pretože dlhá životnosť vysokokvalitných výrobkov prináša samozrejme tiež výhody z hľadiska udržateľnosti. Všetky motorom a elektricky poháňané zariadenia, ktoré BAUHAUS ponúka, môžu byť používané dlhé roky. Tým sme si istí.

   Výrobkov, ktoré sú naopak k životnému prostrediu nešetrné, sa v rámci iniciatívy PRO PLANET zbavujeme. Nastálo.
   Označenie PRO PLANET
  • Nepredávame zábavnú pyrotechniku

   Výbuchy petárd každoročne zamorujú vzduch našich miest a obcí, škodia domácim zvieratám aj voľne žijúcim zvieratám, sú hlučné a niekedy tiež nebezpečné. Preto sme sa rozhodli tento sortiment vyradiť z predaja. Oslávte príchod nového roku vlastným spôsobom – radostným, nie strieľaním – na čerstvom vzduchu a bezpečne!

  • Podporujeme zber a ekologickú likvidáciu elektrospotrebičov a batérií

   V odbornom centre BAUHAUS môžete zadarmo vrátiť batérie a drobné elektrospotrebiče, ktoré už doslúžili. My ich za vás ekologicky zlikvidujeme. Ušetríte si tak cestu do zberného dvora a zároveň urobíte niečo málo pre našu planétu.

  Spoločenská zodpovednosť

  Spoločnosť BAUHAUS sa angažuje v mnohých sponzorských akciách. Dlhodobo smerujeme našu pomoc najmä smerom k deťom, ktoré to potrebujú najviac. Sme partnerom niekoľkých detských domovov a nadačných fondov, nárazovo pomáhame konkrétnym nemocniciam. Naša pomoc má podobu hmotných darov, prípadne sa finančne podieľame na projektoch, ktoré si stanovili za cieľ uľahčiť život hendikepovaným a znevýhodneným deťom.

  Kde pomáhame

  • Podpora charitativnej spoločnosti Debra

   BAUHAUS je dlhodobým podporovateľom charitatívnej spoločnosti Debra.

   Vďaka podpore spoločnosti Debra môžu ľudia, ktorý trpia vzácnym pľuzgierkatým ochorením EB, lepšie čeliť ťaživej ekonomickej situácii a psychickým a sociálnym problémom, ktoré vyplývajú zo záludnosti tohto ochorenia.

   Ak by ste aj vy chceli ľuďom s týmto nepríjemným ochorením pomôcť, môžete tak urobiť na stránkach neziskové organizácie Debra v sekcii "Ako pomáhať".

  • Podpora Nadácie Detského kardiocentra

   V septembri 2021 sa zamestnancami BAUHAUS zapojili do prvej celoeurópskej športovej výzvy BAUHAUS Corporate Challenge Europe. Cieľom tejto akcie bolo prekonať 23 444 kilometrov dlhú virtuálnu trasu naprieč európskymi štátmi, kde BAUHAUS pôsobí, pričom za každý zdolaný kilometer bola pripísaná finančná suma na dobročinné účely. Účastníci športovej výzvy zo všetkých krajín spoločne zdolali virtuálnu trasu dlhú 202 280 kilometrov, čím bol mnohonásobne prekročený pôvodný plán.
   BAUHAUS sa rozhodol za každý kilometer chôdze, behu alebo jazdy na bicykli darovať 2 eurá Nadácii Detského kardiocentra. Športové výkony tak priniesli nadácii 2 327 eur.

  WHISTLEBLOWING alebo oznámenie protiprávneho konania

  V rámci spoločnosti BAUHAUS kladieme veľký dôraz na dodržiavanie právnych predpisov. Súčasťou našej firemnej kultúry je transparentnosť v našom konaní. V súlade s tým máme stanovené pravidlá ohľadom možnosti oznamovať protiprávne konanie týkajúce sa našej spoločnosti.

  Ak sa domnievate, že dochádza zo strany našej spoločnosti k protiprávnemu konaniu, máte možnosť nás informovať.

  Možné spôsoby oznamovania a popis presných pravidiel oznamovania sú uvedené v dokumente Informácie pre oznamovateľa.

  Na oznámenie vyššie uvedeného nie sú určené zákaznícke žiadosti vo forme sťažností, ktoré nijako nesúvisia s porušením alebo s reklamáciami nakúpených produktov. Na tieto záležitosti prosím využite našu zákaznícku linku ( +421 222 211 311; podpora@bauhaus-sk.sk).