Semená zeleniny

154 produktov

Podľa relevancie
Filter
  Z aktuálneho letáku
  Semená zeleniny Špenát siaty monores

  Semená zeleniny Špenát siaty monores

  výdatnosť balenia: 250 ks
  0,59
  Dostupné online
  Nie je k dispozícií

  Aj keď si možno kúpiť vyrastené sadenice zeleniny, rad záhradkárov dáva prednosť predpestovaniu vlastných sadeníc zo semienok. Predpestovať si môžete papriky, paradajky, šaláty, karfiol, kel, reďkovky, jarnú cibuľku alebo baklažán. Na vypestovanie zdravých a silných sadeníc budete potrebovať kvalitné osivo. Na stránkach nášho e-shopu a v Záhradnom centre BAUHAUS zaobstaráte semená rôznych druhov zeleniny.

  Okrem semien zeleniny tiež ponúkame:

  · Semená byliniek

  · Semená kvetín

  · Semená ovocia

  · Semená na naklíčenie

  · Sadbové zemiaky

  · Cibuľu sadzačku

  Vysievajte kvalitné semená zeleniny


  Už v prvých týždňoch nového roku musíte rozhodnúť, ktoré druhy zeleniny budete predpestovávať. Akonáhle to viete, zaistite si kvalitné semená zeleniny. Pokiaľ vám osivo zostalo z minulého roku, najskôr skontrolujete jeho stav. Semená nesmú byť plesnivé alebo akokoľvek poškodené od hlodavcov a iných škodcov.

  U staršieho osiva sa pred výsevom oplatí vykonať test klíčivosti. Musíte mať však dostatočný počet semien. Na vlhkú vatu alebo papier jednoducho rozprestrite minimálne 25 semien a necháte ich vyklíčiť. Ak vyklíči aspoň 80 percent z nich, môžete semená bez obáv použiť.

  Potrebovať budete aj vhodné pestovateľské nádoby


  Na predpestovanie zeleniny budete potrebovať aj vhodné pestovateľské nádoby. Veľmi obľúbené sú pestovateľské kvetináče z kokosu alebo rašeliny, ktoré spolu s vyrastenou sadenicou vložíte priamo do pôdy. Tieto kvetináče sú bez chemických úprav a v zemi sa rozložia. Navyše prispievajú ku kvalitnému zakoreneniu rastlín.

  Využiť môžete tiež plastové kvetináče na predpestovanie a sadbovače, ktoré je možné využívať opakovane. Pri predpestovaní sadeníc zeleniny v domácich podmienkach môžete využiť domáci predokenný sadbovač, mini parenisko, vysoký záhon s odnímateľným vekom alebo pestovateľskú misku s krytom.

  Na predpestovanie budete potrebovať aj vhodný substrát. Prezrite si naše substráty pre rastliny.

  TIP: Na stránkach nášho blogu nájdete množstvo tipov a rád, ako úspešne predpestovávať sadenice zeleniny.