Pestovateľské nádoby

620 produktov

Podľa relevancie
Filter
Kategórie

Vysoké záhony sú jednou z pestovateľských metód vhodných ako na záhradu, tak aj na balkón. Dobre poslúžia na pestovanie zeleniny, byliniek či iných úžitkových i okrasných rastlín. Či už sa teda chystáte využiť vyvýšený záhon na jahody alebo kvety, tu si vyberiete.

 

Záhony so zvýšenou pestovateľskou plochou môžu byť užitočné aj vtedy, ak na svojej záhrade bojujete s nepozvanými hosťami. Podľa typu a prevedenia, umožňujú niektoré vyvýšené záhony inštaláciu profilu proti slimákom na hornú hranu konštrukcie.

 

Vďaka vyvýšeniu sa k záhonom nemusíte toľko ohýbať. Aj dlhodobejšia práca na záhrade je tak pohodlnejšia. Vhodným navrstvením zeminy, hnojív či drenážnych kamienkov, môžete záhon prispôsobiť potrebám rastlín a zaistiť im špecifickú výživu a prostredie k rastu.

 

V našej BAUHAUS ponuke nájdete vysoké záhony nielen v niekoľkých rozmeroch a prevedeniach, ale aj materiáloch. Práve v závislosti od materiálu a typu konštrukcie je možné niektoré modely rozšíriť do výšky aj do dĺžky. Môžete si tak zostaviť záhon na mieru vašej záhrade a požiadavkám. K dostatiu sú:

Drevené záhony – vyberať môžete z radu prevedení a druhov dreva s povrchovou úpravou aj bez nej. V sortimente nájdete aj záhon na nohách či stupňovité záhony. K dispozícii sú aj paletové nástavce na umiestnenie priamo do záhradného záhona a ohraničenie pestovateľského priestoru.

Plastové záhony – umožňujú úpravy a rozšírenie na mieru pomocou jednotlivých prvkov konštrukcie a zásuvného systému montáže. Možno ich opatriť ochranou proti slimákom či strieškou. Dobre odolávajú poveternostným vplyvom. Majú optimálne tepelnoizolačné vlastnosti.

Oceľové záhony – disponujú dvojitou stenou a konštrukciou z galvanizovanej ocele. Povrchová úprava práškovým lakovaním zaisťuje odolnosť voči poveternostným vplyvom, vode i korózii.