Drevené okná

33 produktov

Podľa relevancie
Filter

    Drevené okná sú nestarnúcou klasikou. Ak ste zástancami prírodných materiálov a na drevo nedáte dopustiť, budú pre vás tieto okná jasnou voľbou. Oproti plastovým síce vyžadujú starostlivosť navyše, ale ich vlastnosti a životnosť vám to vynahradia. Či už hľadáte drevené okná na chalupu, garáž alebo im skrátka dávate prednosť pred plastovými, u nás si vyberiete.

     

    V BAUHAUS ponúkame drevené okná jednokrídlové aj dvojkrídlové. Vyberať je možné aj z variantov otvárania doľava či doprava. Dostupné sú však aj sklopné okná, ktoré sa hodia predovšetkým do menších priestorov – chodieb, špájz, pivníc, dielní a pod. Čo sa týka typu zasklenia, vyberať je možné z bežného skla, teda jednoduchého okna, či dvojskla. Samozrejme platí, že čím vyššia je miera zasklenia, tým lepšie majú okná tepelnoizolačné vlastnosti.

     

    Drevené okná sú k dostatiu v celom rade rozmerov. Výška sa pohybuje medzi 45-120 cm, rovnako tak šírka. Rámy sú vyrobené z masívneho lepeného dreva, obvykle borovicového. To im zaisťuje optimálne vlastnosti a životnosť. Keďže sa predsa len jedná o prírodný materiál, po osadení je vhodné opatriť drevené okná povrchovou úpravou. Najlepšie lazúrou či lakom s ochranou proti vlhkosti, plesniam a hubám.