Elektrické grily

2 produkty

Podľa relevancie
Filter

  Elektrický gril je veľmi flexibilný. Použiť ho môžete nielen na balkóne či terase, ale aj napríklad v kuchyni, obývacej izbe alebo inej miestnosti v interiéri. Dôležité je iba to, aby ste mali v blízkosti elektrickú zásuvku. Výhodou elektrického grilu je, že krátko po jeho zapnutí môžete začať grilovať. Plynulo môžete regulovať aj teplotu. Pri elektrických griloch si nemusíte robiť starosti s obťažujúcim dymom z tlejúceho uhlia či brikiet. Elektrické grily môžu byť stolné alebo stojanové. V e-shope a odbornom centre BAUHAUS zaobstaráte elektrické grily značiek Weber a Severin.

  Ako vybrať elektrický gril

  Elektrický gril vyberajte s ohľadom na počet osôb, pre ktoré obvykle pripravujete pokrmy. Na bežné domáce grilovanie vám bude stačiť model so šírkou hlavnej grilovacej plochy okolo 40 centimetrov. Pokiaľ plánujete elektrický gril prevážať napríklad na chatu či chalupu, zaujímajte sa o celkové rozmery grilu a možnosť jeho rozloženia. Pri elektrických griloch je uvedená informácia o výkone. Pri domácich griloch sa obvykle stretnete s hodnotou od 2 do 3 kW. Dopredu sa zamyslite aj nad tým, kam elektrický gril umiestnite. K dispozícii sú ako grily určené na stôl, tak aj stojanové grily.

  TIP: Na našom blogu sa dočítate, aké sú výhody elektrického grilu. 

  Stolové elektrické grily

  Ako napovedá názov, stolné elektrické grily sú určené na pracovné dosky stolov. Gril teda môžete postaviť na pracovnú dosku v kuchyni aj na bežný jedálenský stôl na záhrade. Elektrické grily môžu mať obdĺžnikový, štvorcový alebo kruhový tvar. Najpraktickejšie sú obdĺžnikové stolné grily. Niektoré modely grilov sú vybavené praktickým poklopom s teplomerom.

  Stojanové elektrické grily

  V ponuke elektrických grilov nájdete aj modely stojanové. Ich výhodu je, že nezaberú miesto na kuchynskej doske stola alebo jedálenskom stole. Môžete ich postaviť napríklad na balkón alebo akúkoľvek inú rovnú plochu a okamžite začať grilovať. Pri niektorých modeloch môžete individuálne nastavovať pracovnú výšku grilu alebo odňať jeho hornú časť a použiť gril ako stolný.