Každoročne odpočítavate dni do zahájenia letnej grilovacej sezóny? My tiež! Atmosféru letného grilovania s priateľmi len tak niečo nenahradí. Pokiaľ vás však odrádzajú nekonečné prípravy, upratovanie a údržba grilu pred aj po akcii, máme pre vás riešenie. Elektrický gril je presne to, čo vám letné gurmánske zážitky spríjemní. Ako funguje a aké má elektrický gril výhody?

Elektrický gril alebo kombinácia komfortu a rýchlosti

Pôžitok z letného grilovania v pohodlí? S elektrickým grilom áno! Jeho komfortné používanie je ideálne riešenie pre tých, ktorí si chcú svoje obľúbené pochúťky z grilu vychutnať naplno, avšak bez rúbania dreva, neporiadku z uhlia a zdĺhavých príprav spojených s tradičnými grilmi.

Ako funguje elektrický gril?

Na rozdiel od bežných grilov, pri používaní elektrického variantu skutočne nepotrebujete drevo, uhlie, brikety či plyn. Grilovacia plocha sa rozohrieva ihneď po pripojení grilu do elektrickej siete. Mieru ohrevu možno regulovať podľa potreby. Elektrické grily sú navyše jednoducho ovládateľné a ponúknu aj množstvu ďalších výhod. Aké? Pozrime sa na nich.

Nekonečné množstvo benefitov aj možností

Čím vás elektrické grily prekvapia a čo okrem komfortnej prípravy grilovaných jedál ponúknu? Zoznam plusov by bol veľmi dlhý. Predstavme si teda tie najzásadnejšie:

  1. Bezpečnosť – predstavuje jednu z hlavných výhod. Manipulácia s otvoreným ohňom nie je potrebná, čo znižuje riziko nehôd. Majte však na pamäti, že obozretnosť je vždy na mieste.
  2. Jednoduché použitie – elektrické grily ponúkajú veľmi jednoduché a pohodlné použitie. Stačí ich pripojiť do elektriny a nastaviť na požadovanú teplotu. Už žiadne rozhorievanie dreva a uhlia. Môžete si tak voľný čas a grilovanie s priateľmi užiť ešte viac.
  3. Čistota a jednoduchá údržba – tento ďalší benefit oceníte predovšetkým, pokiaľ grilujete na balkóne či terase a zároveň sa chcete vyhnúť neporiadku. Pri grilovaní nevzniká popol a lietajúce žeravé uhlíky. Niektoré modely elektrických grilov majú dokonca odnímateľné grilovacie plochy, ktoré vám značne zjednodušia údržbu. Stačí ich len utrieť handričkou alebo umyť v umývačke riadu.
  4. Grilujte aj za nepriaznivého počasia – vonkajší elektrický gril možno bezpečne používať na balkónoch, terasách alebo dokonca niektorých uzavretejších priestoroch. Ani dážď či veterné počasie vám tak letné grilovanie neprekazí.
  5. Rýchlosť ohrevu – ušetrí nielen prácu, ale aj čas. Po nastavení požadovanej teploty sa gril počas niekoľkých minút nahreje a je pripravený. Teplotu navyše môžete priebežne regulovať, zvyšovať aj znižovať.
  6. Regulácia teploty – integrovaný termostat umožňuje presné nastavenie miery nahrievania grilovacej plochy. Teplotu teda môžete prispôsobiť príprave rôznych druhov mäsa, rýb, zeleniny, pečiva aj ďalšieho jedla.
  7. Široká škála typov – vyberať možno z množstva modelov elektrických grilov líšiacich sa veľkosťou, prevedením, výkonom aj funkciami. Stolný elektrický gril ponúka

    výraznú kompaktnosť a zakúpiť si ho môžete aj do kuchyne. Máte k dispozícii iba obmedzený priestor? Bez obáv! Stojanové grily sa na vašom balkóne či terase budú vynímať a zároveň nezaberú veľa miesta. Doplniť ich môžete aj o príslušenstvo na grilovanie. Vyberie si ako milovník dizajnu, tak aj zástanca praktickosti.

{"vsf-products-list":{"title":"Tipy pre v\u00e1\u0161 n\u00e1kup","products":["30559554","22626552","25924574"]}}

{"vsf-page-link":{"page-id":502}}
{"vsf-page-link":{"page-id":462}}