Svahovky a schody

9 produktov

Podľa relevancie
Filter

    Svahovky spadajú do sortimentu záhradných stavebnín. Ponúkajú sa tak k celému spektru využitia pri najrôznejších záhradných a domácich stavebných projektoch. V našom sortimente ich nájdete hneď v niekoľkých variantoch rozmerov, tvarov i farieb.

     

    Podľa tvaru svahoviek je možné vytvárať kruhové, oblé aj zvlnené konštrukcie. Ako už sám názov napovedá, sú svahovky vhodné aj do kopcovitého terénu na vyrovnanie nerovností či strání. Využijete ich predovšetkým na stavbu menších oporných múrov či dekoračných terasových skaliek a záhonov. Svahovka disponuje dutým stredom, ktorý môže slúžiť na vysadenie byliniek alebo okrasných kvetov.

     

    Betónové svahovky sú tvorené zmesou na báze cementu a kameniva. Vďaka tomu vynikajú svojou trvanlivosťou a odolnosťou voči poškodeniu pôsobením poveternostných vplyvov. Ich pevnosť tak nenarúša ani vystavenie dažďu, mrazom či priamemu slnku. Stavba konštrukcií zo svahoviek prebieha formou suchej výstavby a nie je nutné spájanie betónom a pod. Zásadné je ich vzájomné umiestnenie a stabilné usadenie do terénu záhrady.