Stoličky a podnožky

9 produktov

Podľa relevancie
Filter

  Aby ste mohli balkón využívať od jari až do jesene, kúpte si správny balkónový nábytok. Stoly, stoličky, záhradné ležeadlá, stoličky, rôzne úložné boxy a ďalší nábytok na balkón môžete vyberať online na stránkach nášho e-shopu alebo priamo v odbornom centre BAUHAUS. Poradíme vám, ako vybrať balkónový nábytok.

  Výber balkónového nábytku

  Väčšina balkónov má iba niekoľko málo metrov štvorcových, preto je nutné rozmiestnenie jednotlivých kusov nábytku riadne naplánovať. Najskôr zistite presné rozmery balkóna a nakreslite si jeho pôdorys. Týmto spôsobom zistíte presnú priestorovú dispozíciu balkóna. Nábytok musí slúžiť predovšetkým obyvateľom bytu či rodinného domu, preto sa zamyslite, ako plánujete balkón využívať. Má slúžiť ako vonkajšia jedáleň, miesto na nerušené čítanie alebo pohodlnému odpočinku? Rozhodnúť sa musíte aj medzi materiálom. Balkónový nábytok môžete byť z dreva, kovu alebo plastu.

  Nábytok na malý balkón

  Na malom balkóne oceníte predovšetkým skladací nábytok. V prípade potreby ho totiž veľmi jednoducho a rýchlo zložíte a uschováte. Balkónové stoly majú rôzne tvary stolovej dosky – môžu byť napríklad štvorcové, obdĺžnikové alebo napríklad polkruhové. Na veľmi úzky balkón sa hodí závesný stolík. Ten pomocou jednoduchých držiakov pripevníte na balkónové zábradlie.

  Nábytok na priestranný balkón

  Väčšie balkóny ponúkajú viac možností. Okrem skladacieho stola a stoličiek si môžete zaobstarať aj pohodlné záhradné ležadlo, pohodlná lounge kreslá alebo závesné kreslo. Priestranné balkóny môžu slúžiť aj ako miesto na vonkajšie grilovanie. Na prípravu pokrmov je ideálny elektrický gril. Na uskladnenie vankúšov, sedákov a podušiek môžete využiť úložné boxy.