Stavebné drevo

284 produktov

Podľa relevancie
Filter
Kategórie

Stavebné drevo, ako súčasť stavebnín, slúži na najrôznejšie konštrukčné účely v interiéri aj exteriéri. Využijete ho teda ako pri stavbe strechy, tak podlahy. Podľa typu sa konštrukčné drevo hodí aj k vnútorným obkladom interiérov či schodov alebo pri výrobe najrôznejšieho dreveného nábytku.

 

Strešné laty z masívu poskytujú pevnosť a zároveň pružnosť. Vďaka tomu sú vhodné nielen pri konštrukcii striech, ale aj pre najrôznejšie vnútorné konštrukcie. Impregnované laty navyše odolávajú aj zvýšenej vlhkosti a náročným poveternostným podmienkam.

 

Nielen pri stavbe podlahy z masívu sa budú hodiť drevené dosky a fošne. Stavebná fošňa vyniká svojou robustnosťou a akosťou dreva. Podlahová či terasová doska sa od fošne líši predovšetkým vo svojej povrchovej úprave. Zatiaľ čo fošňa býva najčastejšie hrubo rezaná, terasová doska je už hobľovaná a obvykle opatrená fazetovými hranami.

 

Štvorhranne hobľované drevené hranoly sú vhodným materiálom pre celý rad stavebných projektov a projektov pre domácich majstrov. V ponuke nechýbajú ani podkladové OSB dosky s perodrážkou alebo bez nej. Drevotrieskové dosky sú optimálne na plaštenie stien, striech alebo pri konštrukcii podláh. Odolnosť voči vlhku, vysoká nosnosť a stabilita materiálu zaručujú optimálnu životnosť.

 

V BAUHAUS sortimente nájdete stavebné a konštrukčné drevo mnohých druhov, šírok, dĺžok a rozmanitých foriem:

Podkladové dosky

Dosky a fošne

Debniace dosky

Drevené hranoly

Strešné laty

Drevené lišty