Drevené hranoly

64 produktov

Podľa relevancie
Filter
Kategórie

Drevené hranoly sú všestranne využiteľným konštrukčným materiálom. Toto stavebné drevo sa hodí na realizáciu širokej škály stavebných a hobby projektov či na úpravy v interiéri aj exteriéri.

Ponuka zahŕňa stavebné hranoly a laty z húževnatých druhov dreva, predovšetkým smreku a jedle. K dostatiu sú však aj borovicové či smrekovcové hranoly a profily. Tieto druhy drevín vynikajú optimálnymi fyzikálnymi vlastnosťami, životnosťou a taktiež poddajnosťou pri práci.

Na dekoračné a interiérové účely je optimálnou voľbou rámové drevo s povrchovou úpravou. To zahŕňa napríklad hobľované hranoly vybavené dekoratívnym náterom či patinou. Podľa svojich preferencií môžete zvoliť hranoly a laty s ostrou či zrazenou, tzv. hranou. Ponuka zahŕňa mnoho variantov šírok aj dĺžok drevených hranolov.

Ak chcete drevenej konštrukcii zaistiť čo možno najdlhšiu životnosť, voľte drevo ošetrené impregnáciou. Impregnované hranoly lepšie odolávajú vlhkosti, plesniam či napadnutiu cudzopasnými hubami. V našom BAUHAUS sortimente drevených hranolov môžete vyberať z dvoch základných kategórií:

Laty a hranoly

KVH hranoly