Skleníky a pareniská

15 produktov

Podľa relevancie
Filter
Kategórie

Skleníky a pareniská sú bežnou súčasťou takmer každej záhrady. Pri pestovaní niektorých odrôd rastlín, zeleniny či exotického ovocia sa bez neho v podmienkach mierneho podnebného pásma nezaobídete. Podľa svojich požiadaviek a priestorových možností záhrady môžete vyberať z viacerých modelov.

Záhradný skleník je asi najčastejšou voľbou. Oceľová konštrukcia zaisťuje odolnosť a stabilitu. Steny zo skleníkového skla poskytujú optimálne rozprestretie svetla, vyhriatie priestoru a príhodné pestovateľské podmienky. Samozrejmosťou sú vetracie strešné okná na prísun čerstvého vzduchu aj reguláciu vlhkosti a tepla. Niektoré modely sú vybavené aj posuvnými dverami.

Fóliovník je cenovo dostupnejšou alternatívou skleníkov. Dokáže rastlinám poskytnúť podobné podmienky. Ochráni ich predovšetkým pred nepriazňou počasia a UV žiarením. Fólia je opatrená vodoodpudivým povrchom, zároveň však poskytuje dostatočný rozptyl svetla. Výhodou je jednoduchá montáž konštrukcie. Nevýhodou môže byť prirodzene kratšia životnosť v porovnaní s klasickými skleníkmi. K dispozícii je tiež náhradná fólia na fóliovník na výmenu v prípade poškodenia.

Parenisko oceníte predovšetkým pri pestovaní byliniek a ranej zeleniny. Na jar ho využijete aj na zrýchlenie a predpestovanie. Koncom roka na zazimovanie teplomilných rastlín. Konštrukcia z hliníkových profilov a polykarbonátových stien je ľahká a umožňuje jednoduchú manipuláciu. Zároveň odoláva UV žiareniu aj poveternostným vplyvom. Steny z dutinkového polykarbonátu poskytujú dobrý rozptyl svetla a udržanie konštantnej teploty, vďaka svojim tepelne izolačným vlastnostiam. Reguláciu vlhkosti a prísun čerstvého vzduchu umožňuje odklopná strieška.

Pri výbere sa teda zamerajte jednak na typ pestovateľského priestoru a materiál, tak aj zváženie rozmerov i miery využitia. Samozrejme je potrebné myslieť aj na to, čo sa chystáte pestovať. Ako vieme, nie je skleník, ako skleník. BAUHAUS ponuka preto zahŕňa niekoľko ich typov, a to vrátane potrieb na údržbu:

Fóliovníky

Pareniská

Skleníky

Príslušenstvo k skleníkom