Okenné tesnenia

30 produktov

Podľa relevancie
Filter

    Okenné tesnenie prispieva k efektivite tepelnoizolačných vlastností plastových aj drevených okien. V sortimente príslušenstva pre montáž okien ďalej nájdete celé spektrum náhradných dielov, nástrojov aj doplnkov k údržbe. Vyberte si, čo hľadáte!

    Tesnenie do okien v BAUHAUS sortimente nájdete v niekoľkých variantoch. Tie sa od seba líšia v niekoľkých parametroch. Tým najzásadnejším sú rozmery okenného tesnenia, pričom kľúčová je jeho šírka. Nemenej podstatná je aj tepelná odolnosť okenného tesnenia. Môže sa pohybovať od -50 do +100 °C.

    Vyberať môžete aj podľa typu as ním súvisiaceho materiálu. V našej ponuke nájdete napríklad gumové tesnenie v podobe profilu do okna. Jednoduchú montáž zaručuje samolepiace tesnenie. PVC či penová tesniaca páska je potom k dispozícii v niekoľkých farebných variantoch. Vďaka tomu je možné tesnenie prispôsobiť odtieňu okenného rámu, aby bolo čo najmenej viditeľné. Výhodou všetkých materiálov je pružnosť, tvarová prispôsobivosť aj odolnosť. Tesnenie je však vhodné pravidelne obmeniť. Časom, vlhkosťou a teplotnými výkyvmi sa jeho tesniaca schopnosť postupne znižuje.

    Pokiaľ okno opatríte tesnením, je vhodná aj inštalácia odkvapničky. Jedná sa o malý diel zakrývajúci vetracie prieduchy v ráme plastových okien. Chráni okná pred zatekaním vody a napomáha tak ich odolnosti a životnosti.