Záhradné traktory

1 Produkt

Podľa relevancie
Filter
  BAUHAUS záruka
  Ryobi Záhradný traktor RM480E

  Ryobi Záhradný traktor RM480E

  bezuhlíkový; 48 V; 1 akumulátor
  4 990 €
  Nie je k dispozícii online
  Nie je k dispozícií

  Záhradné traktory predstavujú efektívnejšiu a pohodlnejšiu alternatívu záhradných kosačiek. Vhodné sú ako pre záhrady s miernym, tak náročnejším až svahovitým terénom. Výber je dobré prispôsobiť rozlohe kosenej plochy a taktiež terénu, kde bude záhradný traktor používaný.

  Ako vybrať záhradný traktor?

  Neviete, na aké parametre sa pri výbere záhradného traktora zamerať? Nasledujúci zoznam vám pomôže:

  • Typ motora a jeho výkon – od typu motora sa odvíja aj jeho výkon. Obvykle platí priama úmera: čím silnejší motor, tým vyšší výkon a väčší záber kosenia. Motor voľte tiež podľa typu kosenej plochy. Na rovnom povrchu si vystačíte aj s výkonom okolo 8 kW. Na kosenie kopcovitého či svahovitého terénu sú vhodnejšie záhradné traktory s výkonom od 10 kW vyššie.
  • Spotreba motora – závisí od výkonu motora a tiež náročnosti terénu.
  • Posilňovač riadenia – výrazne uľahčuje ovládateľnosť a celkovú obsluhu záhradného traktora.
  • Konštrukcia – záhradné traktory sú obvykle konštruované zo zváraných oceľových rámov. Nápravy kolies sú najčastejšie z ocele alebo liatiny, ktorá vyniká svojou húževnatosťou.
  • Spracovanie trávy a objem zberného koša – niektoré modely záhradných traktorov disponujú aj funkciou mulčovania. Objem zberného koša sa obvykle pohybuje od 220 do 300 litrov.
  • Nastaviteľná výška kosenia – spravidla je možné nastaviť niekoľko polôh výšky kosenia od 25 do 80 mm.
    

  Pohodlie pri kosení zaisťuje ergonomické sedadlo s možnosťou prispôsobenia podľa potrieb vodiča. Počas údržby oceníte aj hydraulický zdvihák uľahčujúci manipuláciu s traktorom a čistenie nožov po skončení kosenia.