Vypínače

203 produktov

Podľa relevancie
Filter

    Vypínače, rovnako ako napríklad zásuvky, tvoria nevyhnutnú súčasť elektroinštalácie ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Ponuka zahrňuje rad typov a prevedení vypínačov. Či už teda zháňate vypínač na terasu alebo schodiskový vypínač, tu ich nájdete. K dostatiu sú rýdzo praktické varianty v celom spektre farieb. Nechýbajú však ani dizajnovo prívetivejšie vypínače do moderných interiérov. Vyberie si zástanca klasiky aj milovník minimalizmu.

     

    V sortimente nájdete ako kryty vypínačov, tak strojčeky na ich zapojenie. Siahnuť môžete tiež po zostave krytu so strojčekom aj rámčekom v jednom. Okrem bežných typov je k dostatiu aj ťahový, nožný či sporákový vypínač. Na stojacích a stolných lampách oceníte aj jednopólový vypínač na svetlo. Ovládanie vonkajších roliet si potom môžete uľahčiť pomocou žalúziových vypínačov.

     

    Obzvlášť vonkajšie vypínače je však potrebné prispôsobiť prostrediu a výber by sa mal riadiť niekoľkými zásadami. V prvom rade vyberajte podľa stupňa IP krytia, ktorý musí byť pri exteriérových vypínačoch vyšší. To zaistí ochranu pred vlhkosťou či zatekaním vody a rizikom skratu. U všetkých vypínačov je zásadný aj typ radenia alebo usporiadanie vnútorného strojčeka. Pokiaľ si nie ste istí, prenechajte elektroinštaláciu a montáž vypínačov odborníkovi.