Stratené debnenie

6 produktov

Podľa relevancie
Filter

    Stratené debnenie je jedným z viacúčelových stavebných prvkov. Hrubá stavba sa bez neho v mnohých prípadoch nezaobíde. Navyše ponúka zjednodušenie stavebného procesu. Tvárnice u nás nájdete v niekoľkých variantoch.

     

    Betónové stratené debnenie je možné využiť na výstavbu základových múrov a podmuroviek. Ponúka sa však aj na stavbu nosných i oporných múrov alebo napríklad pivníc. Systém pero – drážka urýchľuje stavebný proces a zároveň zamedzuje priečnemu posunu tvárnic. K tomu obvykle dochádza pri vylievaní betónom, ktorý sa používa ako spájajúci stabilizačný materiál debnenia.

     

    BAUHAUS sortiment zahŕňa stratené debnenie v niekoľkých rozmeroch a tvaroch. Pri výbere sa zamerajte predovšetkým na jeho šírku. Tá sa pohybuje od 10 do 40 centimetrov v závislosti od spomínaného tvaru a tiež použitia. Čím vyššie zaťaženie má stratené debnenie niesť, tým širšie tvárnice voľte.Stratené debnenie je jedným z prvkov hrubej stavby. Slúži pri stavbe oporných a nosných múrov či podmuroviek. Objavte BAUHAUS sortiment strateného debnenia v niekoľkých variantoch.