Škárovky

82 produktov

Podľa relevancie
Filter

    Škárovky sú vhodné na výrobu masívneho dreveného nábytku a ďalších konštrukcií. Tieto drevené a nábytkové dosky môžu byť použité aj napríklad ako obklad schodov. Vynikajú svojou pevnosťou a rozmerovou stálosťou. Škárovka je zbavená kôry a jej povrch býva ľahko brúsený či hobľovaný na uľahčenie ďalšej práce a manipulácie.

     

    Počas voľby zvážte triedu kvality škároviek. Najkvalitnejšie drevo je označené AB, nižšia akosť potom aj CC. Platí, že čím lepšie označenie kvality, tým je drevo masívnejšie s menším množstvom defektov a hrčí. Aj tu je však voľba viazaná na vaše požiadavky. Sukovité škárovky sú stále vysoko odolné. Ich vzhľad a nápadná kresba dreva môže interiéru dodať typicky rustikálny vzhľad.

     

    Nemenej podstatné sú pri výbere aj rozmery a hrúbka škároviek. Tá sa pohybuje od 18 do 28 mm. Samozrejmosťou je možnosť voľby z niekoľkých druhov dreva. Každý z nich je pritom špecifický svojim vzhľadom a odolnosťou. Buková a dubová škárovka sa vyznačuje vysokou tvrdosťou materiálu. Škárovky z akácie navyše disponujú exotickou farbou, štruktúrou a kresbou dreva. Pri vystavení dreva zvýšenej vlhkosti je vhodné zvoliť niektorú z povrchových úprav, ktorá ho ochráni. Olejovaním či morením zabránite prenikaniu vlhkosti a degradácii dreva.