Preglejky

18 produktov

Podľa relevancie
Filter

  Preglejky sú ďalší z variantov drevených a nábytkových dosiek. Využívajú sa najčastejšie v stolárskych, nábytkových projektoch a projektoch domácich majstrov. Podľa typu bývajú využívané aj v stavebníctve či dopravnom priemysle na výrobu prepravných obalov. V BAUHAUS sortimente nájdete hneď niekoľko variant preglejok dostupných v niekoľkých rozmeroch. Vyberte si!

   

  Ponúkame preglejky o rôznych hrúbkach - obvykle od 4 do 21 milimetrov. Tento parameter je vhodné prispôsobiť využitiu dosky. Čím vyššia bude jej zaťaženie, tým väčšiu hrúbku voľte. Vyberať môžete aj na základe povrchovej úpravy. V ponuke je napríklad aj preglejka na mieru alebo protišmyková fóliovaná preglejka. Tá je z jednej strany opatrená protišmykovou vrstvou odolnou aj voči oderu. Hodí sa tak najmä na využitie v technických miestnostiach.

   

  K dispozícii sú preglejky z niekoľkých druhov dreva. Na výber je napríklad topoľová, brezová či buková preglejka. Nechýbajú ani ďalšie dekory a farby. Dosky sú jednostranne alebo obojstranne brúsené s ostrou hranou. Nefóliované preglejky nemajú ďalej upravený povrch, a preto je vhodné opatriť ich lakom či farbou. Vďaka tomu zabránite skrúteniu preglejky.

   

  Posledným parametrom, na ktorý by ste sa mali zamerať je trieda kvality. AB značí najvyššiu akosť a označuje preglejky vhodné na interiérové, dekoračné a nábytkové práce. C+/C je označenie preglejok vhodných skôr na konštrukčné účely.