Ponorné čerpadlá

10 produktov

Podľa relevancie
Filter

  Ponorné čerpadlá slúžia na prečerpávanie aj odčerpávanie vody zo studne, vrtov alebo aj bazénov. Využijete ich skrátka všade tam, kde potrebujete mať hladinu vody pod kontrolou. Čerpadlá je možné vyberať podľa radu parametrov aj samotného spôsobu využitia. V našej BAUHAUS ponuke preto nájdete hneď niekoľko modelov ponorných čerpadiel. Stačí si vybrať.

   

  V prvom rade je vhodné zvážiť, či budete čerpadlo využívať v čistej alebo kalovej vode. Ponorné čerpadlo do studne alebo vrtu vyžaduje vysoký výkon, hĺbku ponoru minimálne niekoľko metrov a samozrejme dostatočný prevádzkový tlak. Výkon ponorného čerpadla sa pohybuje obvykle od 220 do 1100 W. Hĺbka ponoru sa odvíja od typu čerpadla. V našej ponuke nájdete čerpadlá s maximálnym prevádzkovým tlakom v rozmedzí 0,5-6 bar. Ponorné čerpadlá obvykle disponujú plavákovým spínačom. V ponuke ponorných čerpadiel je možné filtrovať aj podľa iných atribútov v závislosti na vašich požiadavkách.

   

  Hlbinné čerpadlo sa vyznačuje vysokým prietokom, robustným telom, odolnosťou a optimálnou životnosťou materiálu. Hĺbka ponoru siaha až do 150 metrov. Tieto vysoko výkonné čerpadlá sa používajú na čerpanie čistej vody z vlastných vrtov či studní.

   

  Vibračné čerpadlo je taktiež vysoko výkonné a odolné. Hĺbka ponoru obvykle siaha do niekoľkých desiatok metrov. Rovnako maximálny výtlak vody, ktorý dokáže čerpadlo vyvinúť. Hodí sa na prečerpávanie a odčerpávanie čistej, ľahko aj silne znečistenej vody. Kalová voda by však nemala obsahovať príliš veľké pevné častice. Väčšina ponorných čerpadiel je schopná poradiť si s časticami s veľkosťou niekoľkých milimetrov.