Pergoly

18 produktov

Podľa relevancie
Filter
Kategórie
Z aktuálneho letáku
Doprava zadarmo
Sunfun Ibiza Bočná stena

Sunfun Ibiza Bočná stena

2,15 × 2,65 m
339 €
Dostupné online
Nie je k dispozícií
Z aktuálneho letáku
Sunfun Ibiza Čelná stena 2 ks

Sunfun Ibiza Čelná stena 2 ks

2,15 × 1,83 m
429 €
Nie je k dispozícii online
Nie je k dispozícií
Z aktuálneho letáku
Sunfun Milos Bočná stena

Sunfun Milos Bočná stena

2,2 × 2,8 m
429 €
Nie je k dispozícii online
Nie je k dispozícií

Pergoly sú dnes bežnou súčasťou každej modernej záhrady. Poskytujú bezpečný úkryt pred priamym slnkom a niektoré typy taktiež pred dažďom a vetrom. V odbornom centre BAUHAUS zaobstaráte pergoly rôznych rozmerov i tvarov. Konštrukcia pergoly je najčastejšie z dreva alebo hliníka. Pokiaľ si netrúfate na zostavenie pergoly svojpomocne, prenechajte montáž záhradnej pergoly skúseným remeselníkom Montážneho servisu.

Ako vybrať pergolu?

Pri výbere pergoly je nutné zohľadniť celkovú dispozíciu a veľkosť terasy či záhrady. Dopredu je tiež potrebné premyslieť, či plánujete pergolu ukotviť k stene domu alebo dáte radšej prednosť samostatne stojacej variante. Rozhodnúť sa musíte aj medzi materiálom konštrukcie, teda drevom alebo hliníkom. Pokiaľ dáte prednosť pergole z dreva, počítajte s jej náročnejšou údržbou.

Prevedenie strechy pergoly

Hlavnou funkciou pergoly je ochrana pred slnkom. V našej ponuke nájdete ako pergoly s pevnou strechou, tak pergoly s látkovou strechou. V prípade hliníkových pergol je strecha najčastejšie z polykarbonátu. Veľmi praktické sú zhrňovacie strechy, pri ktorých je možné plynule regulovať množstvo dopadajúcich slnečných lúčov. Moderné pergoly s možnosťou naklápania lamiel taktiež umožňujú regulovať prúdiaci vzduch.

Šikovné doplnky k pergolám

Pokiaľ máte posedenie na veľmi slnečnom mieste, budú sa vám hodiť bočné diely k pergolám. Tie zaistia tieň aj pri veľmi nízkom slnku. Aby vás pri posedení spriateľmi neobťažovali komáre a ďalší nepríjemný hmyz, kúpte si stanovú pergolu s moskytierou. Po zotmení oceníte osvetlenie priestoru pod pergolou. Prezrite si aktuálnu ponuku vonkajšieho osvetlenia.