OSB dosky

9 produktov

Podľa relevancie
Filter

  OSB dosky sa radia medzi drevené a nábytkové dosky. Možno ich využiť na najrôznejšie stavebné účely, rovnako ako na menšie konštrukčné projekty. V praxi sa tak používajú napríklad pri stavbe či rekonštrukcii podlahy, alebo ako materiál na pláštenie stien a stropov. Pri suchej výstavbe, predovšetkým pri drevostavbách, je možné s nimi z väčšiny nahradiť bežný stavebný materiál.

   

  OSB drevotriesková doska sa vyznačuje dobrými fyzikálnymi vlastnosťami. Je tvarovo stála a jej opracovateľnosť je prirovnateľná k masívnemu drevu. Ide teda o materiál s dlhou životnosťou aj odolnosťou voči mechanickému poškodeniu. Nosnosť je potom jednou z popredných výhod OSB dosiek. Vodoodpudivý povrch zaručuje ochranu proti prenikaniu vlhkosti a prípadnému rozvoju plesní v drevotrieskovej doske.

   

  OSB dosky s perodrážkou sa ľahko montujú - systém zaručuje rýchle a presné spojenie dosiek. V ponuke sú však aj OSB dosky s ostrou hranou bez perodrážky, ktoré však vyžadujú patričnú montáž a upevnenie k podkladu.

   

  V ponuke nájdete predovšetkým nebrúsené OSB dosky v niekoľkých variantoch rozmerov. Zásadná je tu hrúbka OSB dosky. Tá sa pohybuje od 12 do 22 milimetrov a je vhodné prispôsobiť ju plánovanému zaťaženiu. Pokiaľ teda zamýšľate použitie OSB dosky na podlahu, vyššia hrúbka bude vhodnejšou voľbou.