Obklady

111 produktov

Podľa relevancie
Filter

    Obklady predstavujú praktický variant úpravy stien v interiéri aj exteriéri. Oceníte ich predovšetkým na miestach s vyššími nárokmi na údržbu a umývateľnosť. V našej ponuke preto nájdete ako obklady do kúpeľne, do kuchyne, tak aj napríklad vonkajšie kamenné obklady.

     

    Keramické obklady na stenu sú k dispozícii v mnohých farbách, dekoroch a motívoch. Nechýba ani imitácia dreva, betónu či kameňa. Obklady sú vybavenéné lesklou alebo matnou povrchovou úpravou. Vyberie si tak zástanca nestarnúcej klasiky aj elegantného minimalizmu a dizajnu. BAUHAUS sortiment obkladov a dlažieb zahŕňa množstvo tvarov a rozmerov, a to vrátane moderných veľkoformátových obkladov. Podľa typu sú obklady navyše vybavené rektifikáciou hrán.

     

    Vysokú životnosť obkladov zaisťuje nenasiakavý povrch a nízka pórovitosť materiálu. Pri výbere je však vhodné zvážiť v prvom rade ich umiestnenie. Vnútorné a vonkajšie obklady sa od seba odlišujú v pomerne zásadných detailoch. Exteriérové obklady by mali disponovať väčšou hrúbkou a najmä mrazuvzdornosťou, ktorá ich chráni pred poškodením. Aby kladenie nebolo príliš zložité, je vhodné brať do úvahy aj tvar a rozmer obkladov voči obkladanej ploche.