Mulčovacie kôry

8 produktov

Podľa relevancie
Filter
  Gardol Mulčovacia kôra

  Gardol Mulčovacia kôra

  75 l
  5,25
  Nie je k dispozícii online
  Nie je k dispozícií
  Gardol Dekoračný mulč

  Gardol Dekoračný mulč

  50 l
  7,65
  (1 Liter = 0,15)
  Dostupné online
  Nie je k dispozícií
  Forestina Lávová drvina

  Forestina Lávová drvina

  5 l
  3,19
  (1 Liter = 0,64)
  Dostupné online
  Nie je k dispozícií

  Mulčovaciu kúru využijete na záhrade po celý rok. V letných mesiacoch obmedzuje rast burín a pomáha udržovať pôdu vlhkú, v zime zase chráni korene pred mrazom. Plocha je po mulčovaní upravená, a preto záhradkári používajú mulčovaciu kôru nielen na záhonoch, ale aj okolo cestičiek, kríkov či stromov. Mulčovacie kôry zaobstaráte v e-shope a odbornom centre BAUHAUS.

  Prírodné mulčovacie kôry

  Mulčovacia kôra je stopercentne prírodný materiál. Vyrába sa pri spracovaní dreva drvením kôry stromov. Najčastejšie používanou drevinou je smrek, borovica alebo smrekovec. Mulčovacie kôry sú dodávané v rôznych frakciách. Pokiaľ má mulč plniť aj funkciu estetickú, môžete vyberať z niekoľkých farieb (napr. dekoračný mulč žltý, oranžový mulč alebo hnedý mulč).
  Mulčovaciu kôru je možné nahradiť alebo kombinovať s inými materiálmi (keramzit, štiepka, okruhliakmi), ktoré taktiež bránia prerastaniu buriny a nežiaducich rastlín.

  Jednoduché použitie

  Mulčovanie je veľmi jednoduché. Vybrané miesto stačí pokryť mulčovacou kôrou a následne plochu upraviť malými hrabľami. Mulčovacia kôra sa postupne rozkladá a v prípade potreby ju môžete dopĺňať alebo obmieňať. Pri rozklade sa stáva zdrojom humusu, čím obohacuje pôdu o organické živiny. Mulčovacie kôry sa využívajú v záhradách aj na verejných plochách.

  Prínosy mulčovania

  Mulčovacia kôra do určitej miery zabraňuje rastu burín. V letných mesiacoch taktiež obmedzuje odparovanie vody z pôdy. Mulčovanie napomáha ujímaniu rastlín po výsadbe. Kôru môžete pridať aj do zeminy na jej odľahčenie. Mulčovaciu kôru je možné využiť aj pred príchodom prvých mrazov. Dostatočná vrstva kôry totiž obmedzuje premŕzanie koreňov rastlín.