Kuchynské lišty

147 produktov

Podľa relevancie
Filter

  Kuchynské lišty zaisťujú hladký prechod medzi pracovnou doskou a stenou kuchyne. Sú tak praktickým a zároveň hygienickým riešením. Kuchynská linka sa vďaka nim lepšie udržuje a nečistoty nelepia v ťažko prístupných škárach a medzerách.

   

  Sortiment BAUHAUS zahŕňa celú škálu najrôznejších kuchynských líšt. Vyberať je možné z mnohých dizajnov, vrátane dekorov s imitáciou dreva či kameňa. Lištu tak môžete plne prispôsobiť dekoru vašej kuchynskej linky alebo pracovnej dosky. Univerzálnym riešením je transparentná lišta, ktorá dizajn kuchynskej linky nijako nenaruší.

   

  V zásade máte na výber z dvoch typov kuchynských líšt, k dispozícii je:

  Kuchynská lišta nástenná poskytne plynulý prechod medzi pracovnou doskou a stenou. Lišta býva samolepiaca, a jej montáž je tak jednoduchá. Niekedy býva vybavená tesniacim prúžkom v hornej alebo spodnej časti.

  Kuchynská lišta tesniaca má rovnaké vlastnosti ako lišta nástenná. Navyše je však vodotesná po celom svojom povrchu. Niektoré tesniace lišty sú taktiež antibakteriálne. Vďaka tomu sú vhodné predovšetkým na miesta so zvýšenou vlhkosťou alebo miesta priamo vystavované vode – napríklad k drezu.