Drevotrieskové dosky

91 produktov

Podľa relevancie
Filter

    Drevotrieskové dosky sú mnohostranne využiteľným konštrukčným materiálom prevažne pre interiérové využitie. Možno ich využiť pri stavbe nábytku, skríň, políc či iných nábytkových dielcov. BAUHAUS ponuka zahŕňa drevotrieskové dosky v mnohých rozmeroch a hrúbkach.

    Podľa vašich požiadaviek môžete zvoliť drevotrieskové dosky laminované alebo surové. Na výber máte lamino v dekoroch mnohých druhov dreva a niekoľkých farbách. Vďaka tomu ich ľahko spárujete s ostatným vybavením interiéru. Laminovaný povrch sa ľahko udržuje a dobre odoláva aj poškriabaniu. Surové drevotrieskové dosky nedisponujú povrchovou úpravou. Sú preto vhodnejšie na konštrukčné využitie výhradne do vnútorných priestorov – pri stavbe priečok, podláh či najrôznejších ďalších stavebných úpravách.

    Tieto nábytkové dosky z drevotriesky sa od seba líšia aj typom hrany. K dispozícii je drevotriesková doska s ostrou alebo ABS hranou. Druhý typ sa vyznačuje odolnosťou voči oderu a poškodeniu nárazom. Dosky s hladkou ABS hranou sú preto optimálnou voľbou pri stavbe najrôznejšieho nábytku.

    Pri výbere je teda dobré brať do úvahy nielen rozmery, ale aj povrchovú úpravu a prípadne dekor. Dôležitým parametrom je ďalej hrúbka nábytkovej dosky voči zamýšľanému využitiu, prípadne záťaži, a nakoniec typ hrany.