Domáce vodárne a automatické domáce vodárne

11 produktov

Podľa relevancie
Filter

    Domáce vodárne a automatické vodárne sa radia medzi jedny z variantov čerpadiel. Jedná sa o vysoko výkonné zariadenia na čerpanie vody zo studne. Umožňujú tiež využitie dažďovej vody zhromažďovanej v podzemných nádržiach. Vďaka tomu tak možno hospodáriť s vodou v domácnosti ekologicky aj finančne šetrným spôsobom.

     

    Domáca vodáreň je vhodná aj na čerpanie vody z hlbšie uložených zásobární a nádrží. Skladá sa z dvoch základných častí - čerpadla a expanznej nádoby. Tlaková nádoba na vodu sa podľa modelu domácej vodárne líši svojim objemom. Ten sa obvykle pohybuje od 12 do 60 litrov. Domáce vodárne so svojimi čerpadlami disponujú výkonom v rozmedzí 650 až 1300 W. Aj tento parameter závisí od modelu a veľkosti vodárne. V zásade ide o jeden z kľúčových údajov, na ktoré je vhodné pri výbere myslieť. Ďalej sa zamerajte aj na maximálny výtlak, saciu výšku, maximálny tlak, a predovšetkým prietok vody.

     

    Niektoré automatické domáce vodárne disponujú protiporuchovou diagnostikou alebo teplotnou ochranou proti prehriatiu. Obvykle sú vybavené aj automatickým vypnutím a zapnutím, ochranou proti behu na sucho či filtrovaním vody a ďalšími vychytávkami. V ponuke nájdete aj samostatnú expanznú nádobu na vodu o rôznych veľkostiach objemu. Ak teda hľadáte iba tlakovú nádobu, vyberajte ju podľa vašich potrieb a náročnosti domácnosti na využitie vody. Tiež tu nájdete napríklad upevňovací set a ďalšie montážne pomôcky.