Na policiach regálov prehľadne uskladníte množstvo vecí. Kovový regál je ideálny na uloženie ťažkých predmetov ako pneumatiky, elektrické náradie či stroje. Pokiaľ dávate prednosť prírodným materiálom, bude pre vás najlepšou voľbou drevený regál. Využiť ho môžete v komore alebo kuchyni na uskladnenie potravín. Prečítajte si, aké typy regálov existujú a ako spomedzi nich vybrať ten správny.

Kvalitný regál je v domácnosti na nezaplatenie. Jednoducho doň uložíte prakticky čokoľvek: od potravín cez oblečenie, čistiace prostriedky, vybavenie dielne až po športovú výbavu. Jediným limitom sú rozmery regálu a maximálna nosnosť jeho políc.


Regál dnes patrí medzi základné vybavenie nielen garáže, pivnice či technickej miestnosti, ale čoraz častejšie ho nájdete v kúpeľni, kuchyni, detskej izbe a ďalších obytných miestnostiach. Regálové systémy môžu poslúžiť napríklad na zostavenie konštrukcie jednoduchej knižnice. Okrem domácností nachádzajú regály široké uplatnenie aj v kanceláriách, dielňach či skladoch firiem.


Regály v našej ponuke sa líšia použitými materiálmi, konštrukciou, rozmermi a tiež nosnosťou políc. Prečítajte si, aké typy regálov na domáce i komerčné využitie existujú.

Regály z kovu, dreva i plastu

Regál môže byť zhotovený z kovu, dreva alebo plastu. Pokiaľ je vašou hlavnou požiadavkou čo najvyššia nosnosť, zvoľte kovový regál. Konštrukcia kovových regálov je obvykle zo surového alebo pozinkovaného oceľového plechu, police môžu byť z kovu, MDF dosiek alebo surovej drevotriesky. Pri výbere regálu sa zaujímajte o šírku profilu jednotlivých dielov konštrukcie. Čím mohutnejší regál bude, tým vyššiu záťaž znesie. Kovové regály sa hodia do garáží, technických miestností a domácich dielní. Vysokozáťažové regály sú určené predovšetkým do firemných skladov.


Pevné a robustné sú aj drevené regály. Vyrábajú sa z kvalitného masívu a môžete ich bez obáv umiestniť nielen do špajzy či technickej miestnosti, ale aj do detskej izby, kuchyne a ostatných obytných miestností. Pokiaľ deťom k regálu zadovážite aj úložné boxy, získate dostatok miesta na uskladnenie hračiek.


Na trhu sú k dispozícii aj plastové regály. Sú ľahké a veľmi jednoducho sa s nimi manipuluje. Oproti kovovým a dreveným regálom počítajte s nižšou nosnosťou. Pozor je treba dávať na teplotu v miestnosti, pretože plast v mraze krehne a hrozí mu prasknutie. Výhodou plastového regálu je to, že ho môžete umiestniť aj do vlhkých miestností. Plastový regál zároveň jednoducho zložíte, a to bez použitia náradia.

Regál s určeným rozmerom

Policové regály s pevne danými rozmermi môžu byť z kovu, dreva i plastu. Sú dostupné v rôznych šírkach, výškach a hĺbkach, s rôznym počtom políc a rôznou nosnosťou políc. Obľúbené sú predovšetkým kovové regály s bezskrutkovou konštrukciou, pri ktorých sa jednotlivé diely regálu spájajú pomocou špeciálneho zámku. Regál tohto typu jednoducho zostavíte za pár minút.

{"vsf-products-list":{"title":"Vyberajte zo širokej ponuky regálov","products":["20252234","27270413","23791602","26498452","20870210","27243752"]}}

Variabilné samonosné regály

Okrem regálov s pevne danými rozmermi sú na trhu bežne dostupné rôzne stavebnicové systémy, ktorých prednosťou je vysoká variabilita. Z jednotlivých dielov si vytvoríte úložný priestor presne podľa vašich predstáv. Regály môžu byť konštrukčne riešené buď ako samonosné alebo nástenné.

Na zostavenie samonosného regálu sú potrebné dva bočné diely, priečne nosníky, výstuže políc a jednotlivé regálové police. Vysokozáťažové regály sú najčastejšie kovové a sú vhodné predovšetkým do skladových priestorov, dielní a garáží. Alternatívou sú drevené regály, ktoré môžete umiestniť nielen do špajzy, ale napríklad i do kuchyne či detskej izby.

{"vsf-products-list":{"title":"Zostavte si vlastný regál","products":["20481117","22177209","10960054","10960061","10960085","22178239","21434363"]}}

Nástenné regály

Nástenné regály nemôžu stáť samostatne a vždy potrebujú pevnú oporu. Základom konštrukcie sú jednoradové alebo dvojradové regálové lišty, ktoré sa kotvia ku stene. Do líšt sa zasúvajú jednotlivé regálové nosníky. Dvojradovú regálovú lištu zvoľte v prípade, že nosníky budete vkladať z oboch strán.

Medzi nosníky je možné vkladať drevené či plechové regálové police, kovový policový kôš, mriežkovanú policu alebo špeciálny oceľový kôš na fľaše. Nástenný regál je vhodný do špajzy, domáceho šatníka alebo technickej miestnosti.

{"vsf-products-list":{"title":"Všetko na zostavenie nástenného regálu","products":["20588762","10590307","10590163"]}}