Sprinklery a kvapková závlaha

91 produktov

Podľa relevancie
Filter

  Sprinklery a kvapková závlaha zastávajú dôležitú funkciu v zavlažovacích systémoch záhrad. Sú vhodné najmä na pravidelné a rovnomerné zavlažovanie záhonov a trávnika. BAUHAUS sortiment zahŕňa celý rad typov zavlažovacích systémov. Stačí si len vybrať!

   

  Kvapková závlaha je optimálna na pravidelné zavlažovanie rastlín a stromov vysadených v radoch. Privádza vodu priamo ku koreňom rastlín bez zbytočného plytvania. Vďaka tomu, že rastliny nie sú kropené celé, ani po zálievke v letných mesiacoch im nehrozí spálenie od slnka. Hadice kvapkovej závlahy sú obvykle samočistiace. Zavlažovanie záhrady vám tak značne uľahčí. Tento typ zavlažovania navyše vodu využíva veľmi hospodárne. Alternatívou sú aj priesakové hadice, ktoré fungujú aj pri nízkom tlaku vody.

   

  Sprinkler zaistí optimálnu závlahu záhradného trávnika. Jeho výhodou je, že v čase nečinnosti nie je na trávnatej ploche vôbec vidieť. Výsuvný zadažďovač sa zapúšťa priamo do trávnika a vysunie sa až podľa načasovania doby zavlažovania. Sústavu sprinklerov možno napojiť na ovládanie závlahy.

   

  Na podobnom princípe fungujú aj rozprašovacie trysky, ktoré sa však hodia skôr na jemné zavlažovanie hrantíkov, kvetináčov či menších záhonov s kvetinami. V našej ponuke nájdete aj všetko príslušenstvo pre zapojenie sprinklerov a kvapkovej závlahy. Od tesnenia cez spojky až po regulačné ventily.