Plotové stĺpiky

25 produktov

Podľa relevancie
Filter

    Plotové stĺpiky sú nevyhnutnosťou pri stavbe či úpravách plotov. Zaisťujú ich stabilitu a odolnosť voči mechanickým poškodeniam či nárazom. V našej ponuke nájdete stĺpiky na plot v niekoľkých variantoch, prevedeniach aj rozmeroch.

    Podľa materiálu je možné vyberať z drevených aj kovových plotových stĺpikov. Drevené stĺpiky sú vyrábané z drevín s vysokou húževnatosťou a tvrdosťou. Obvykle sú navyše opatrené základnou impregnáciou či farebnou lazúrou. Tie zaisťujú ochranu pred vlhkosťou a vznikom plesní, a vďaka tomu predlžujú životnosť dreva. Esteticky zaujímavým riešením môžu byť aj betónové plotové stĺpiky s tvarovou imitáciou kameňa.

    Pri výbere plotových stĺpikov sa zamerajte na typ materiálu, prípadne druh dreva a jeho povrchovú úpravu. Zásadnými parametrami sú však priemer stĺpika a požadované rozmery voči výške pletiva, plotových dielcov a pod.

    Estetickou, a predovšetkým robustnejšou alternatívou sú aj plotové tvarovky z betónu. Vďaka ukotveniu tvaroviek v zemi je zaistená vyššia odolnosť, a predovšetkým stabilita plotu.