Plastové plotovky

19 produktov

Podľa relevancie
Filter

  Plastové plotovky je ďalší z variant, ktorý môžete pri stavbe záhradného plotu zvoliť. Ide zároveň o praktickú alternatívu drevených plotových lát. Plastové plotovky sú taktiež ekonomickejším riešením a vynikajú okrem iného dlhšou životnosťou.

   

  Hoci sa na prvý pohľad nemusí zdať, „plastový“ plot vám môže vydržať aj niekoľko dekád. Plotovky sú vyrobené z traplastu, ktorý vzniká recykláciou plastov. Vyznačuje sa svojou odolnosťou voči vode, vetru, UV žiareniu, mrazu, plesniam aj korózii. Vplyvom slnka ani veľmi nízkych teplôt materiál nekrehne a plotovky si zachovávajú svoje pôvodné vlastnosti. Štruktúrou a vzhľadom čiastočne pripomínajú drevo, a nevyžadujú tak taktiež žiadne povrchové úpravy, natieranie farbou ani lazúrou. Traplast je navyše bezúdržbový.

   

  V ponuke ďalej nájdete aj plastové laty na plot z WPC čiže drevoplastu. Vďaka tomuto kompozitnému materiálu je možné eliminovať nežiaduce vlastnosti dreva, ako je napríklad náchylnosť k plesniam a hubám. Rovnako nie sú potrebné ďalšie povrchové úpravy.

   

  Pri výbere sa zamerajte na konkrétny materiál, a potom samozrejme požadované rozmery. Plastové plotovky sú dostupné v niekoľkých farbách. K dispozícii sú tiež poplastované a pozinkované plotové jekle z ocele potrebné na stavbu a montáž plotu.